Czwartek 06.08.2020r. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

Wojewoda z wizytą w Ostrowitem

10.06.2020 07:52

Wojewoda z wizytą w Ostrowitem

To była historyczna wizyta. Pierwszy raz Gminę Ostrowie w 30-lecie wolnych samorządów odwiedził Wojewoda Wielkopolski. Łukasz Mikołajczyk do Ostrowitego przyjechał podpisać trzy umowy na inwestycje w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

W sumie na drogę na odcinku Kąpiel-Chrzanowo, a także w Świnnej i Sierniczu Małym Gminie udało się pozyskać około 1 250 000 zł.

To efekt współpracy Rządu z Samorządem mówił wojewoda.

 

Miedzy innymi ta współpraca przyczyniła się do realizacji innych rządowych programów w Gminie Ostrowite, takich jak utworzenie Gminnego Klubu Dziecięcego i Klubu Senior Plus.

Te oraz inne inwestycje, takie jak modernizacja oczyszczalni ścieków w Gostuniu zobaczył Łukasz Mikołajczyk podczas podróży po Gminie Ostrowite.

Wojewoda spotkał się również ze strażakami z Kąpiela, którzy z MSWiA /NFOŚiGW otrzymali dofinansowanie na zakup nowego wozu bojowego w kwocie 560 000 zł  oraz zobaczył miejsce planowanego przebiegu ścieżki rowerowej Giewartów- Kosewo.

Niecodzienną atrakcją była także możliwość poznania walorów turystycznych okolicy, jak chociażby akwen Jeziora Powidzkiego.

Wizyta Wojewody


Udostępnij: