Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst

Informacje


Informacja dla mieszkańców

11.01.2022 16:06


Informacja dla mieszkańców

Informujemy, że od dnia 01.01.2022 r. zmianie uległa stawka opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, która wynosi 15 zł/osobę miesięcznie. Zgodnie z przepisami, jeżeli zmianie nie uległa ilość osób zamieszkujących na nieruchomości, nie ma konieczności składania nowej deklaracji. Sama zmiana stawki nie wymusza bowiem takiego obowiązku. Właściciele nieruchomości informowani będą o zmianie stawki opłaty zawiadomieniem.

Należy jednak podkreślić, że w przypadku zagospodarowania bioodpadów we własnym kompostowniku przydomowym właściciele nieruchomości zamieszkujący w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych mogą skorzystać ze zwolnienia z części opłaty w wysokości 0,50 zł/os. miesięcznie.                 
W tym przypadku konieczne jest złożenie nowej deklaracji o wysokości opłaty. 

W przypadku nieruchomości, na których znajduje się domek letniskowy lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe stawka opłaty wynosi 191,90 zł/rok.

Jednocześnie przypominamy o obowiązku segregacji odpadów. W przypadku braku segregacji lub niewłaściwej segregacji odpadów zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w celu ustalenia opłaty w wysokości czterokrotności stawki opłaty. 

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ