Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst

Turystyka


Gmina Ostrowite zaprasza na pola biwakowe

07.07.2022 11:48


Gmina Ostrowite zaprasza na pola biwakowe

Zachęcamy do wypoczynku na polach biwakowych znajdujących się na obszarze Gminy Ostrowite.

Pole biwakowe w Giewartowie 
Pole biwakowe jest położone bezpośredni przy asfaltowej drodze powiatowej na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego i obszarze Natura 2000 bezpośrednio przylegające do jeziora Powidzkiego. Położenie bezpośrednio przy  drodze sprawia,  że jest bardzo dobry dojazd do pola.  Powierzchnia działki to blisko 0,8 ha, otoczona ze wszystkich stron drzewami. Teren  ogrodzony, umożliwiający nocleg w namiocie lub campingu. Na polu biwakowym znajdują się punkty poboru wody pitnej, podstawowe urządzenia sanitarne, miejsce do mycia naczyń, zadaszone miejsce do spożywania posiłków oraz boisko do siatkówki plażowej. Pole zaopatrzone jest w energię elektryczną. Daje to możliwość podłączenia przyczepy campingowej lub namiotu oraz różnych sprzętów AGD i RTV do sieci. Pole jest oświetlone przez całą noc. W pasie przybrzeżnym ustawiony zostanie pomost pływający o długości blisko 14 m. Około 850 metrów od pola w kierunku Kosewo znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego. Natomiast około 1300 metrów w kierunku Giewartowa znajdują się sklepy w tym duży supermarket, apteka, przychodnia i kościół. 
 
Pole biwakowe w Salamonowie
Niezwykle atrakcyjne miejsce na wypoczynek położone na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego i obszarze Natura 2000, otoczone pięknymi lasami, bezpośrednio przylegające do jeziora Powidzkiego. Powierzchnia działki to ponad 1 ha, teren ogrodzony,  porośnięty drzewami z długą linią brzegową umożliwiającą plażowanie. W pasie przybrzeżnym ustawiony zostanie pomost pływający o długości blisko 24 m. Pole to jest przystosowane do ustawienia namiotu, samochodu przy namiocie oraz przyczepy campingowej. 
Bliski kontakt z naturą nie oznacza rezygnacji z pewnych dobrodziejstw cywilizacji do dyspozycji gości są sanitariaty. Pole zaopatrzone jest w energię elektryczną. Daje to możliwość podłączenia przyczepy campingowej lub namiotu oraz różnych sprzętów AGD i RTV do sieci.
Miejsce przyjazne dla osób ceniących ciszę i spokój, bliski kontakt z naturą, a także aktywny wypoczynek. Z uwagi na płytki brzeg, pole szczególnie polecane jest  dla rodzin z dziećmi oraz spokojnej młodzieży.
 

Pola biwakowe

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ