Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst

Edukacja


Szkoła w Ostrowitem pożegnała Jadwigę Wojdak

24.02.2023 12:01


na zdjęciu pozuje Wójt, Sekretarz, Dyrektor szkoły podstawowej w OStrowitem oraz Przewodniczący Rady Gminy

,,Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces" - Henry Ford. Od tych słów zacząłem dziś podziękowania.

 

Decyzja o przejściu na emeryturę Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Jakubowicz - Jadwigi Wojdak sprawiła, że w naszej szkolnej społeczności nastąpi duża zmiana. Wszyscy wiemy, że zmiany są nieodłącznym elementem naszego życia. To one czynią je ciekawszym i bardziej atrakcyjnym, gwarantują rozwój. Ta świadomość nie jest jednak w stanie uchronić nas przed tym, co w takiej sytuacji odczuwamy. Bo oprócz ciekawości, – co dalej, każda zmiana wywołuje w nas nostalgię, żal związany z przemijaniem, wdzięczność za tym, co było, ale też niepewność odnośnie jutra. Rodzi w nas refleksję na temat ludzkiej egzystencji.

Zakończenie pracy zawodowej jest szczególnym momentem w życiu, który skłania do refleksji i wspomnień. W związku z przejściem na emeryturę składam wyrazy uznania za trud i serce włożone w rozwój oświaty w Gminie Ostrowite, za wieloletnią pracę dla dobra środowiska oświatowego oraz młodych pokoleń Polaków. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy obserwować Panią w działaniu i widzieć efekty pracy. Miniony czas niech pozostanie dla Pani powodem do satysfakcji i dumy. Jednocześnie dziękuję za życzliwość i optymizm w podejmowaniu naszych wspólnych działań, zawsze wszystko Pani ze mną uzgadniała. Pamiętam Wszystkie nasze rozmowy.

Bycie dyrektorem szkoły, to nie tylko sprawowanie codziennych obowiązków. To misja, a zarazem powołanie wymagające wiedzy, opanowania i rozwagi, które to cechy umiejętnie Pani przez te lata łączyła. Dyrektor, to menager, który odpowiedzialnie kieruje placówką zawsze mając na uwadze dobro uczniów, to lider zespołu, który przekazuje swoim pracownikom energię do działania, to dobry gospodarz dbający o dynamiczny rozwój i nowoczesność szkoły, to wreszcie dyplomata, który zręcznie współpracuje z przedstawicielami władzy i lokalnego środowiska.

,,Talent wygrywa mecze, ale praca zespołowa i inteligencja wygrywają mistrzostwa"- Michael Jordan.

Pani Dyrektor, Pani to wszystko się udało. Jeszcze raz dziękuję jako Wójt i jako absolwent tej szkoły, do której chodzą już moje dzieci.

Wójt Gminy Ostrowite
/-/ Mateusz Wojciechowski

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ