Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst

Ogłoszenia


Zwiększenie dostępu do ultra-szybkiego Internetu szerokopasmowego w Gminie Ostrowite

17.07.2023 09:03


światłowód

Informujemy, że istnieje możliwość przyłączenia się gospodarstw domowych do ultra szybkiego Internetu szerokopasmowego na terenie Gminy Ostrowite.

Mieszkańcy, którzy do tej pory nie mogli korzystać z szybkiego internetu światłowodowego, a takie przyłącze znajduje się w sąsiedztwie lub w pobliżu,  mogą za opłatą w kwocie około 2500 zł zgłosić chęć przyłączenia. Po pozytywnej weryfikacji przez firmę Fiberhost takie przyłącze powinno być utworzone w przeciągu 3-4 tygodni. Zgłoszenia chęci przyłączenia Internetu można dokonać na stronie fiberhost.com => Sprawdź usługę

 

 

 

Chęć odpłatnego przyłączenia Internetu można również zgłaszać w Urzędzie Gminy Ostrowite: tel. 632765160 wew. 136 (godz. od 06:00 do 13:00).

Istnieje również możliwość utworzenia przyłącza internetowego nieodpłatnie dzięki dofinansowaniu FERC. Obecnie termin realizacji jeszcze nie jest znany. Poniżej zamieszczamy listę gospodarstw domowych, które ujęte są w planie utworzenia przyłącza. 

Lista gospodarstw domowych ujętych w programie FERC

 

Informujemy również, że ponad 926 gospodarstw domowych jest w zasięgu sieci światłowodowej z czego 505 gospodarstw domowych z niej nie korzysta. Zachęcamy do przejścia na ultraszybki internet światłowodowy. W tym wypadku wystarczy podpisać umowę z jednym z wielu  dostawców usług internetowych.

Lista Gospodarstw, która posiada przyłącze światłowodowe a nie korzysta z niego

 

Na stronie internet.gov.pl istnieje możliwość weryfikacji, z jakim dostawcą Internetu można podpisać umowę w danym gospodarstwie domowym

 

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ