Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst

Gmina Ostrowite

 

Malownicza, zielona, spokojna, otoczona jeziorami, o pełnym uroku krajobrazie urozmaiconym przez pagórkowate wzniesienia, łąki i torfowiska - tak w największym skrócie można opisać leżącą w Wielkopolsce gminę Ostrowite.

 
Siedzibą jej władz administracyjnych jest Ostrowite. Gminę zamieszkuje ponad 5 000 osób. Zajmuje ona powierzchnię 104,4 km 2. Jako gmina typowo rolnicza, licząca wiele dużych gospodarstw chłopskich, Ostrowite dobrze wykorzystuje swoje atuty, będąc jednym z czołowych producentów żywności w swoim regionie.

Z uwagi na obecność jezior, wyróżniających się niezwykłą czystością wód, gmina posiada znakomite warunki do rozwoju turystyki i agroturystyki. Jej zachodnią granicę stanowi brzeg Jeziora Powidzkiego - jednego z najczystszych w środkowej Polsce. Akweny ściągają tu licznych amatorów wypoczynku, sportów wodnych i kąpieli, a bogactwo ryb - całe rzesze wędkarzy.


Zapraszamy do gminy Ostrowite wszystkich, którzy zapragną tu zawitać: zarówno tych, którzy planują spędzić niezapomniane wakacje, jak i tych, którzy zechcą związać się z naszym regionem na dłużej

 


ˆ