Jak zweryfikować rachmistrza spisowego?
23.06.2021 11:48
Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczynają wywiady bezpośrednie w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. W prosty sposób można sprawdzić tożsamość rachmistrza spisowego.
Poproś rachmistrza aby wylegitymował się identyfikatorem i zweryfikuj jego tożsamość poprzez:
- specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/ ,
- kontakt z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99, wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza.
W przypadku uzasadnionych wątpliwości dotyczących wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego, zaistniały incydent należy niezwłocznie zgłosić na infolinię spisową lub do właściwego Gminnego Biura Spisowego w swoim miejscu zamieszkania.
Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się samodzielnie przez Internet lub nie realizowały spisu przez wywiad telefoniczny z rachmistrzem.
Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Udział w wywiadzie prowadzonym przez rachmistrza jest obowiązkowy.
Najczęściej przeglądane informacje:
Konkurs na Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Giewartowie Postanowienie nr 54/2025 Komisarza Wyborczego w Koninie II z dnia 28 kwietnia 2025 r. POSTANOWIENIE NR 53/2025 Komisarza Wyborczego w Koninie II z dnia 28 kwietnia 2025 r. Zgłaszanie projektów dla Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Ostrowite. Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 23 kwietnia 2025 r. Uchwała nr 165/2025 Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 23 kwietnia 2025 r. Uchwała nr 164/2025 Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 23 kwietnia 2025 r. Uchwała nr 163/2025 Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 23 kwietnia 2025 r. Życzenia Wielkanocne Weź udział w H2O Challenge